fbpx

Truputis apie riešutus

„Kaip riešutai gali nežavėti!?, – klausia Inga, dešimties metų patirtį turinčios pirmosios mūsų šalyje riešutinės „Nuts About“ įkūrėja. – Mūsų šeimos verslas mažas, tačiau dirbame su produktais, kurie ne tik gardūs ir sveiki, tačiau ir turi įdomią istoriją.“ Iš tiesų, riešutai – tai unikalus produktas, laikomas sėkmės, laimės ir sveikatos simboliu. Šis augalas, pasakoja moteris, apipintas įstabiomis legendomis. Pavyzdžiui, pistacijų medis vadinamas įsimylėjėlių medžiu: kai kuriose tautose gaji tradicija mylimajai pasiūlyti tekėti būtent po pistacijų medžiu. Jeigu po juo stovintys įsimylėjeliai išgirsta pistacijų kevalo trakštelėjimo garsą, tikima, tokie santykiai bus pilni laimės. „Ar pastebėjote, kad visi riešutai sudaryti iš dviejų puselių. Matyt, ne veltui!“, – šypteli Inga.

 

Apie kiekvieną riešutų rūšį būtų galima kalbėti ilgai ir tikrai nenuobodžiai. Dažnai žmonės klausia, kurie riešutai sveikiausi? Inga pasakoja, kad vieno visiems tinkamo atsakymo nėra. Vienuose gausu geležies, kiti yra seleno, treti – baltymų ar gerųjų riebalų šaltinis. Riešutai – tai nepakeičiamas ir sveikas užkandis, ilgam suteikiantis sotumo jausmą. „Tikriausiai jau visi išmokome taisyklę – viena saujelė riešutų per dieną. Nuostabu, jei į tą saujelę patektų kelios skirtingos riešutų rūšys: graikiniai riešutai, migdolai, anakardžiai, lazdynų, makadamijų, kedrinių pinijų, bertoletijų ar kiti.“

Riešutinės įkūrėja pasakoja ir apie plačias riešutų panaudojimo galimybes. Šis sveikatai itin naudingas produktas gali būti tiek užkandis, tiek ingredientas įvairiems patiekalams gaminti. Jei kiekvieną rytą pradėsite nuo gardžios avižų košės, pagardintos šaukšteliu riešutų kremo, arba naminės granolos su riešutais – tikrai būsite daug sveikesni ir laimingesni. Tai gardūs ir maistingi pusryčiai tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

„Nuts About“ klientams siūlo itin platų asortimentą: natūralius aukštos kokybės riešutus, džiovintus vaisius, desertininius ir pikantiškus su prieskoniais skrudintus riešutus, taip pat šviežio jų pačių pagaminto riešutų kremo ir net nerafinuoto, nefiltruoto šalto spaudimo riešutų ir sėklų aliejaus!